Vandaag lieten we de camping bungalow achter ons om naar Cache Creek te vertrekken. Onderweg reden we nog langs een museum over de plaatselijke indianenstam en hun geschiedenis.
Geheel onverwachts is het vandaag zo goed als droog gebleven en scheen zelfs de zon, dat komt ons goed uit. Dan kunnen wij vandaag wat watervallen bezoeken. De eerste heet Spahats Falls en is 60 meter hoog (eigenlijk 73, maar de eerste waterval van 13 meter is niet zichtbaar vanaf het uitkijkpunt). Daarna reden we verder naar de volgende waterval.
Vandaag hoefden we niet zo vroeg op, dus enigszins uitgerust stond ik op om vervolgens te ontbijten en daarna de koffer in te pakken om onze weg te vervolgen. Die weg leidde vandaag naar Clearwater, maar eerst nog langs Jasper om wat boodschappen te doen. Daarna konden we écht vertrekken (we kwamen wederom elanden (wapiti) tegen, ditmaal twee groepen met elk een mannetje op dezelfde plek als gisteren). Onderweg verlieten we Jasper National Park en daarmee ook Alberta en reden we British-Columbia weer in. Hierdoor passeerden we weer een tijdzone, waardoor het nu weer negen uur tijdsverschil is met Nederland /Europa.
Zoals verwacht is het vandaag heel erg bewolkt en regenachtig weer. Om die reden hadden we niet veel te doen, dus stond ons een vrij ontspannen dag te verwachten. Na het ontbijt reden we eerst naar Maligne Canyon, hier kon je op een route langs zes bruggen lopen die de smalle en hele diepe canyon oversteken, waar ook een woeste waterpartij doorheen stroomde. Onderweg zagen vijf elanden (wapiti), waarvan één mannetje (met een groot gewei).
Vandaag zou een hele lange dag worden. Om die reden zijn we dan ook heel vroeg in de ochtend opgestaan en hebben we ontbeten. Daarna de koffers weer ingepakt en uitgecheckt om de Icefields Parkway te kunnen rijden naar onze volgende bestemming toe. Deze weg is een snelweg die langs allerlei hoogtepunten leidt. De hoogtepunten variëren van watervallen, gletsjers, canyons, meren, uitkijkpunten en kreken.
Na een slechte nachtrust en een ontbijt reden we vandaag naar Banff toe, dit is niet alleen de naam van het Nationale Park maar ook van de stad. Hier hebben we een klein beetje rondgelopen en hebben we wat souvenirs gekocht.
Vandaag lieten we Golden weer achter ons en reden we naar Emerald Lake, waar het al heel erg druk was. Dit is een schitterend mooi meer, waar het water een smaragd groene kleur heeft; vandaar ook de naam Emerald (emerald = smaragd). Om bij dit meer te komen moet je vanaf de snelweg af een zijweg inslaan (deze weg loopt alleen naar het meer toe). onderweg kom je ook nog een natuurlijke brug tegen, hier zijn we op de terugweg van het meer naar de snelweg toe geweest. Deze brug is uit gesteente gesleten door de jaren heen door een woest stromende rivier, waar het water door de grote concentratie kalk een witte kleur heeft.
Na het ontbijt was het weer tijd om de koffers te pakken en uit te checken. Daarna zijn we gaan rijden naar Golden, waar we de volgende nacht verblijven. Onderweg zijn we nog langs twee boardwalks gestopt voor een wandelingetje. Bij deze boardwalks loop je over een houten vlonder door een cedar bos heen, waar de bomen 500 jaar oud zijn. Hier werd al gewaarschuwd dat je in beren-gebied zit. Helaas geen beer tegen gekomen vandaag...
|
© Liron 2017 - heden Alle rechten voorbehouden. |